články

Ako odstrániť škvrny od oleja v garáži?

Bohužiaľ, zbaviť sa olejových škvŕn je neuveriteľne obtiažne. Najľahšie je pravdepodobne prenajať si odbornú firmu, ktorá za vás škvrny vyčistí. Olejovým škvrnám môžete predísť, pokiaľ pod voz položíte podnos s pilinami alebo s mačacou podstielkou, ktoré olej zachytia.

Pokiaľ chcete škvrny vyčistiť sami, existuje niekoľko trikov, ktoré môžete vyskúšať. O týchto metódach sa hovorí, že sú skvelé pre odstraňovanie ropných škvŕn, preto možno bude účinné aj na vaše škvrny. Vo výsledku sa však škvrny môžu len zmenšiť a tým byť menej viditeľné. Pokiaľ s konečným výsledkom nebudete spokojní, zverte sa do rúk odborníkov.

Ako sa vysporiadať s olejovými škvrnami?

Coca-Cola

Bez ohľadu na to, ako ste opatrní, škvrnám sa bráni ťažko. Nech už vaše auto stojí v garáži alebo na príjazdovej ceste, občas sa stane, že sa pod autom objaví nepekná škvrna od oleja. Nemusíte utratiť kopec peňazí hľadaním správneho čističa. Chopte sa Coca-Coly a odstráňte škvrnu. Uvidíte, že Coca-Cola víťazí nielen v boji so smädom.

Nalejte nápoj na postihnutú oblasť a nechajte cez noc pôsobiť. Ďalší deň podlahu opláchnite  vodou.Pretože musíte nechať Coca-Colu pôsobiť dlhšiu dobu, táto metóda sa nehodí pre čistenie šikmých plôch a veľkých škvŕn. Pokiaľ je fľak čerstvý a máte doma dve Coly v chladničke, hravo môžete zasiahnúť ihneď.

WD-40 

Napriek tomu, že tento výrobok je prezentovaný ako mazivo a obsahuje aj trochu minerálneho oleja, na obale o mazaní nenájdete nič. Jedná sa o antikoróznu ochranu a rozpúšťadlo. Preto je vhodný aj pre odstraňovanie olejových škvŕn.

Použite podobnú metódu ako u Coly. Naneste veľké množstvo prípravku WD-40 na postihnutú oblasť a nechajte ju pôsobiť cez noc. Pokiaľ sa vám nepodarilo vyčistiť všetko, postup opakujte ešte raz. Prípravok môžete použiť aj pre odstraňovanie škvŕn na oblečení.

Čistiaci prostriedok

Na internete sa nachádza množstvo ponúk na čistiace prostriedky vhodné k odstráneniu olejových škvŕn. Rozdiely medzi ponúkanými produktami sú cena, množstvo a zloženie. Je zložité povedať, ktorý je najlepší, pokiaľ si čistiace prostriedky sami nevyskúšate. Môžete sa ale pozrieť na rôzne doporučenia bežných užívateľov v diskusných fórach.

Zatiaľ čo komerčné čistiace prostriedky sa môžu zdať ako jasný spôsob, ako vyčistiť škvrny, skutočná sila je v metóde čištenia. Dobrá kefa s tvrdými štetinami pomôže odstrániť najhoršie škvrny v kombinácií s penou - ideálne teplou zmesou mydla a vody. V závislosti na jemnosti postihnutej plochy môže byť účinnejšia drátená kefa.

Čistiaci prostriedok na rúry

Využite k odstráneniu olejových škvŕn na príjazdovej ceste čistiaci prostriedok na rúry. Nalejte na olejovú škvrnu čo najväčšie množstvo čističu a potom nechajte pôsobiť najmenej 15 minút. Po dôkladnom prečistení oblasti pomocou kefy s tvrdými štetinami by ste mali zistiť, že sa vám podarilo vyčistiť väčšinu olejových škvŕn. Nezabudnite, že olejové škvrny majú tendenciu sa znovu objaviť, takže proces možno budete musieť opakovať.

Pokiaľ po vyskúšaní všetkých týchto metód stále máte na príjazdovej ceste olejovú škvrnu, je čas zavolať špecialistovi na jej odborné vyčistenie. Už viete, aké automobilové novinky prinesie rok 2020?

Rok 2019 sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Za mesiac a pol si budeme pochutnávať na zemiakovom šaláte, ktorý sem tam preložíme riadnou dávkou lineckého, a nedočkavo sa tešiť na stromček s darčekmi, ktoré nám toho roku prinesie Ježiško. Niekto dostane ponožky iný nové spotrebiče alebo aj nového štvorkolesového miláčika.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Šoférovanie v extrémnom počasí

Tipy ako pripraviť auto na zimu už máte. Ale viete ako sa zachovať, keď vás v jesenných dňoch zastihne prudký dážď alebo snehová kalamita? Nemusíte sa skrývať v bezpečí domova a celú zimu žiť zo zásob. Stačí sa riadiť niekoľkými pravidlami bezpečnej jazdy.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Zažmurkala na vás kontrolka?

Asi to poznáte. Piatok, koniec nekonečného pracovného týždňa, vlečie sa každá minúta a pracovné problémy nemajú konca kraja. Už sa neviete dočkať chvíle, keď pracovný blázinec vymeníte sa božský pokoj ďaleko od mestského hurhaja. Až to konečne príde. Všetko pripravené na načerpanie psychickej pohody, auto naložené, štartér síce trocha hapruje, ale chvalabohu, nakoniec sa chytí, paráda. Nemala by náhodou tá kontrolka s obrázkom vrtuľníka po štarte zhasnúť?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Tipy pre vodičov

Získajte tipy, príručky a novinky pre vodičov, ktorý vám budeme pravidelne zasielať