články

Šoférujem rád 

Nové auto na leto alebo na balón?

Príroda sa bude pomaly prebúdzať zo zimného spánku a spoločne s ňou aj naša energia a túžby. Na cestách sa s príchodom jari začínajú objavovať aj motorky a nové autá. Patríte k tým, ktorí plánujú obnoviť svoj vozový park?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Už viete, aké automobilové novinky prinesie rok 2020?

Rok 2019 sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Za mesiac a pol si budeme pochutnávať na zemiakovom šaláte, ktorý sem tam preložíme riadnou dávkou lineckého, a nedočkavo sa tešiť na stromček s darčekmi, ktoré nám toho roku prinesie Ježiško. Niekto dostane ponožky iný nové spotrebiče alebo aj nového štvorkolesového miláčika.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Čaká vás dlhá cesta autom? Týchto 6 vychytávok vám ju spríjemní

Idete na výlet, do Chorvátska, Talianska či na Šumavu? Vieme, ako si zaistíte pohodlie kedykoľvek a kdekoľvek. Určite každý z vlastnej skúsenosti vie, aké úmorné môže byť cestovanie autom, najmä počas horúcich letných dní. Možno vám pár praktických vychytávok príde práve vhod.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Ako dokáže hudba ovplyvniť vaše správanie za volantom?

Mnohí vodiči si bez nej nevedia cestu kamkoľvek ani predstaviť, kopa z nich sa práve kvôli nej za volant vyslovene teší. Reč je o hudbe, za prítomnosti ktorej na štyroch kolesách hltáte kilometre, ani neviete ako. Mohla by ale táto zdanlivo nevinná radosť pôsobiť negatívne na vaše vodičské schopnosti, či dokonca aj zdravie?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Sólo jazda na dlhú trať: nepreceniť sa a nezabudnúť na proviant!

Spýtali sme sa vodičov, ktorí sú zvyknutí jazdiť tisíckilometrové trasy, na ich osvedčené fígle a tipy. Ako teda cestu prežiť - a možno si ju aj trochu užiť?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Nehody slávnych: Ako neurobiť rovnakú chybu?

Príbehy o tom, ako lietajú plechy z luxusných cadillacov a lamborghini, a nejaké to poučenie, ako si nepoškriabať lak rovnakým spôsobom aj na svojom (či cudzom) vozovom parku.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Autonómne autá anulujú antagonizmy

Stretnú sa raz vo Vegas na okraji cesty elektromobil a robot. Elektromobil vezie pasažiera, ktorý testuje jazdu pod taktovkou umelej inteligencie, robot sa autonómne presúva zo svojho kamióna do budovy na výstavu moderných technológií. Robot zmätene vojde do dráhy autu a zrazený padá na krajnicu. Dnes je to ešte nehoda s veľkou súhrou náhod. Ale čo o rok? Možno už bežná rutina pre policajtov, účastníkov premávky, výrobcov vozidiel alebo aj spoločnosti, ktoré riešia vzniknutú škodu a jej poistenie. Že novinky z oblasti autonómnych technológií významne ovplyvnia dopravu, je isté. Ale do akej miery a akým spôsobom? Pozrime sa na tri trendy, ktoré uľahčia alebo zmenia dopravu v najbližších rokoch.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Fára na snehu alebo 5 tipov, ako prežiť zimu s autom

Vlastniť auto neznamená len jazdiť na letné výlety do prírody, opreteky s vetrom, ktorý vám cez otvorené okno nežne strapatí vlasy. Majitelia áut musia počítať aj s tým, že rozmary zimného počasia im môžu narobiť veľa problémov. Výlet na lyžovačku sa môže ľahko zmeniť na boj o zdolanie zľadovateného kopca. Cesta do práce sa zasa môže začať polhodinovou rozcvičkou so škrabkou po prednom skle. Zahmlené sklá v nevyhriatom aute odrazu navodia atmosféru scény z filmu Gorila v hmle. Chýba akurát sexi Sigourney Weaverová a namiesto obrovskej opice čakáme, kedy sa z bielej hmly vynorí zadná časť nákladného auta.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Vyčistite interiér svojho auta ako profesionál

Čistenie interiéru auta nie je namáhavé, ale môže byť časovo náročné a možno sa aj trochu zašpiníte. Musíte sa vydať do rôznych zákutí a miest, kde sa skrýva prach a špina. S naším návodom si poradíte rýchlo a výsledok bude vynikajúci. Skrátka ako profík.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Ako umývať auto a nezničiť ho pri tom

Pravidelne umývané vozidlo vyzerá omnoho lepšie, to však nie je to jediný dôvod, prečo to robiť. Správne prevedeným umývaním exteriéru totiž predlžujete životnosť laku a tiež zostatkovú hodnotu auta

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Láka vás vyskúšať si školu šmyku? Zapojte sa do našej súťaže!

Chcete vedieť ovládať svoje auto v krízových situáciách? Radi vám pomôžeme. Pripravili sme súťaž o poukaz na školu šmyku. Naučíte sa, ako nestratiť kontrolu pri šmyku, ako zvládať jazdu na šmykľavej ploche a núdzové brzdenie. Je sa na čo tešiť.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Pomoc pri defekte pneumatiky a nedostatku paliva - AXA Partners

Na cestách sa môže stať čokoľvek. Stačí jeden defekt či prehliadnutá blikajúca kontrolka benzínu a auto je nepojazdné. V takejto situácií sa stále môžete obrátiť na nás.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Ako odstrániť škvrny od oleja v garáži?

Takmer všetkých majiteľov automobilov trápia nepekné škvrny od oleja v garáži a na príjazdovej ceste. Tieto škvrny sú nielen nepekné, ale aj nebezpečne klzké, kým nezaschnú. Nedarí sa vám s týmito škvrnami vysporiadať? Máme pre vás niekoľko trikov.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Pre koho je vhodná automatická prevodovka a pre koho naopak manuálna?

Neexistuje všeobecná zhoda, aký druh prevodovky je lepší - automatická alebo manuálna. Pokiaľ uvažujete, ktorú z týchto prevodoviek si zaobstarať, venujte čas našemu článku a prečitajte si ich výhody a nevýhody.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Tipy pre vodičov

Získajte tipy, príručky a novinky pre vodičov, ktorý vám budeme pravidelne zasielať